رفتن به نوار ابزار

اتوماسیون صنعتی

کاربرد اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون یکی از مهمترین ارکان تولید صنعتی به حساب می آید

هدف از اتوماسیون سازی و استفاده از روبات، تزریق احساس به پروسه تولید است.

هم سویی و هم هدف کردن دستگاهها و روباتها و ایجاد شبکه در یک نظام تولید،حاصل به کارگیری تکنولوژی اتوماسیون است.

به عبارت دیگر اتوماسیون وظیفه ای بیش از کنترل فرایند تولید را بر عهده دارد. اما وظایف تعریف شده ی یک سیستم اتوماسیون که توسط کارشناسان مربوطه تنظیم شده است عبارتند از:

۱- جاری ساختن استراتژی های کنترلی در کارخانه.

۲- تبادل اطلاعات میان بخش های تولید.

۳- ایجاد یک واسطه بین کاربر و مجموعه تحت کنترل.

سیستم های اتوماسیون در هر دو نوع از فرایندهای تولید که شامل:

۱- فرایندهای پیوسته (واگرا) مثل: پالایش، غذائی و …..

۲- فرایندهای گسسته (همگرا) مثل: خودرو، لوازم خانگی و ….

تولید مهمترین بخش فرایند ساخت است. از سنجش کیفیت مواد اولیه،انجام عملیات ابتدائی ساخت روی آنها تا فراوری محصول نهائی و آزمایش های پایانی کنترل محصول.
روباتهای جابه جا کننده و برش دهنده پای ثابت این بخش دراکثر خطوط تولید هستند. اما از آنجا که تمام فراورده ها و محصولات در پایان فرایند تولید نیاز به بسته بندی دارند و عواملی چون مدت مصرف، مسائل بهداشتی،سادگی حمل و…. در کیفیت محصول و توزیع فروش آن تأثیر گذارند، پس توجه به این بخش الزامی است. از بارگیری محصول در خودروهای باربری تا عرضه محصول در فروشگاهها جزو بخش توزیع قرار می گیرد. استفاده از روباتهای ویژه بارگیری و خطوط حمل و نقل هوشمند،از مهمترین دستاوردهای اتوماسیون در بخش توزیع محسوب می شود. اتوماسیون حتی در سطوح مدیریتی تولید نیز کارایی به سزایی دارد. این مهم به کمک واسط های ماشین انسان (HMI) انجام پذیر است. چرا که علاوه بر کنترل سیستم،جمع آوری،هماهنگ سازی اطلاعات و نمایش آن در سطوح مختلف مدیریتی را امکان پذیر می سازد. کنترل سیستم به کمک HMI از راه دور به سادگی امکان پذیر است.

ما در مجموعه با توجه به نیاز صنعت بران شدیم تا با افزایش تخصص خود در زمینه اتوماسیون صنعتی و رباتیک گامی کوچک در ارتقاء صنعت کشور برداریم و با همکاران و ماشین سازان در زمینه های اتوماسیون همکاری کنیم که با جمع شدن چندین تخصص متفاوت در کنار هم صنعتی قدرتمند داشته باشیم.

همکاری در زمینه های :
انتخاب تجهیزات
نقشه های برق
بازدید از قسمت های گلوگاهی
استفاده از سیستم های نوین مثل ویژن و (بینایی ماشین)

استفاده از ربات های صنعتی همکار

ربات های خاص

تجهیز کردن ماشین آلات به ربات برای بعضی مشتریان ( قراردا همکاری )